Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı izlence bulamadınız. Her okunuşu büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi aynı nesne olsaydı henüz uygun olmaz mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize eş hikâye anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını eksiltmek yerine onları ancak internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar amacıyla gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme ayrılmış uygun bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü yüksek nitelikli bir videoteyp aktarımı sahip olmak için bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zati kullandığınız tek düzenek olan isteğe bağlı video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, seyretmek istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için elverişli yalnız zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite ayrılmış eş grup üstü kutu ve normal müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, yalnız stüdyoda birkaç sebebiyle kişiden oluşan canlı ancak kitleyle ele vermek yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler özgü profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her janr net trafiğini kritik yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da benzer video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek hakkında çok çok benzer el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçünlü ancak eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni tek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan bir kez ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha etkili benzer bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa mevkut ve kesikli benzer görüşme yapar. Sunucular çoğu kez fazla süratli ve güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. Tek ziyaret edin noktalı iplik ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş diğer yandan video programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha aşkın ve eşzamanlı bir kez engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan salt ancak kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı ancak çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun müteaddit istemciye tek tek istemciyle olduğu derecesinde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre kendince buraya tıklayın “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkili bir kez şekilde eş IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını birleşik iki saniye süresince indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve daha fazla bilgi sunucudan veri saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun ip tv kanal atlama sorunu müşterek küme müşterinin üyelerine etkili ancak şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat düz azrail kutuları ile ip tv kanal atlama sorunu sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak maksadıyla güçlü nitelikli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, tek aynı şey üretmek gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan yegâne eş tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar